Dierenvallei en moestuinen
Kinderen verzorgen de dieren
Op onze kinderboerderij de Dierenvallei verzorgen kinderen uit groep 6, 7 en 8 de dieren. Onder begeleiding van meester Pascal (onze conciërge) en juf Irene (beheerder van Dierenvallei) leren de kinderen hoe je de dieren voert, hun verblijven schoonmaakt en passende aandacht geeft.
Ook de andere kinderen (uit andere groepen) mogen af en toe mee om te helpen. Zo zorgen we er samen voor dat alle dieren blij en gezond zijn. Het is niet alleen leuk, maar je leert ook verantwoordelijkheid, samenwerken en respect voor dieren.
De moestuinen
Naast de Dierenvallei (aan de achterzijde van de school) hebben we verschillende moestuinen waarin kinderen actief meedraaien:
-
De geur- en kleurbak: hier groeien plantjes met vrolijke kleuren en heerlijke geuren: denk aan lavendel, munt, bloemen.
-
De snackbak: hier telen we kleine groenten en fruitjes die je meteen (of bijna meteen) kunt proeven, zoals tomaatjes, aardbeien en komkommer.
-
De pizzabak: in deze bak groeien ingrediënten die je op een pizza kunt gebruiken, zoals tomaten, kruiden, paprika en ui.
-
Ook groeien er prachtige zonnebloemen en pompoenen!
Voor de moestuinen zijn kinderen uit groep 2, 4 en 6 verantwoordelijk. Ze zaaien, wieden, water geven en oogsten, afhankelijk van het seizoen. Zo leren ze spelenderwijs waar ons eten vandaan komt, hoe planten groeien en hoe je voor de natuur zorgt.
De grote stimulerende kracht achter de moestuinen is juf Helga, onze administratief medewerkster. Zij ondersteunt, coördineert en zorgt dat alles op rolletjes loopt.